KONST / Litografier / Färglitografi 13117209
*
nr 1311 7209
Reiner Schwarz
(f. 1940), Tyskland
Färglitografi, Signerad, numrerad II/XX, daterad -69, oramat löst blad. Motivet: 14x17 cm
Reiner Schwarz, tysk bildkonstnär född 1940.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
söndag 5 april 2020
kl 08:45:38
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa färglitografi germany grafik litografi litografier litografiskt blad numrerad ii oramat löst blad reiner schwarz tyska tyskland tyskt
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6138 Färglitografi
Helmut Mantel (1925-1979), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:11
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
6197 Färglitografi
Jan Cremer. Signerad, daterad 69, Hot dog, mm50x71..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:12
*
Reiner Schwarz
Reiner Schwarz, tysk bildkonstnär född 1940.
nr 1311 7209
Reiner Schwarz
(f. 1940), Tyskland
Färglitografi, Signerad, numrerad II/XX, daterad -69, oramat löst blad. Motivet: 14x17 cm
Reiner Schwarz, tysk bildkonstnär född 1940.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
söndag 5 april 2020 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa färglitografi germany grafik litografi litografier litografiskt blad numrerad ii oramat löst blad reiner schwarz tyska tyskland tyskt
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6138 Färglitografi
Helmut Mantel (1925-1979), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:11 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59 -
6197 Färglitografi
Jan Cremer. Signerad, daterad 69, Hot dog, mm50x71..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:12